REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Umowa na budowę nowego połączenia Szczecina z autostradą A6 podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Umowa na budowę nowego połączenia Szczecina z autostradą A6 podpisana
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała kontrakt na budowę II etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic i obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 oraz budowę infrastruktury drogowej na przejściu granicznym. Inwestycję za kwotę 429 mln zł zrealizuje firma Budimex. Prace mają być zakończone w 2028 roku.
Zielone światło dla budowy Via Carpatia S19 Dukla - Barwinekartykuł
Pokaż artykuł
Zielone światło dla budowy Via Carpatia S19 Dukla - Barwinek
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy odcinka drogi ekspresowej pomiędzy Duklą a granicą państwa w Barwinku. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie robót budowlanych. Wniosek dotyczy odcinka S19 o długości ponad 18 km. Wykonawcą jest firma Polaqua, a wartość kontraktu to ponad 1,5 mld zł. Zgodnie z umową zakończenie wszystkich prac planowane jest w II kwartale 2027 r.
Wielkie zwolnienia w polskiej firmie Eko-Okna. Co dalej?artykuł
Pokaż artykuł
Wielkie zwolnienia w polskiej firmie Eko-Okna. Co dalej?
Eko-Okna, jedna z największych firm produkujących okna w Polsce, ogłosiła zwolnienia grupowe, które mogą objąć od 3 do 4 tysięcy pracowników. W wyniku trudnej sytuacji finansowej firma podjęła decyzję o szukaniu oszczędności rzędu 150-200 milionów zł miesięcznie, co ma zapewnić jej stabilność finansową. Zysk netto firmy spadł o 77 proc. z 445,8 miliona zł w 2023 roku do 100,2 miliona zł w 2024 roku. Zarząd Eko-Okien, na czele z Mateuszem Kłoskiem, tłumaczy tę decyzję koniecznością ochrony przyszłości firmy i zapewnienia konkurencyjności. Co dalej z tą znaną polska spółką?
Warszawa pod wysokim napięciem – inwestycje, które zmieniają miastoartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa pod wysokim napięciem – inwestycje, które zmieniają miasto
Zapotrzebowanie na energię w mieście wzrasta wraz z jego rozbudową i wzrostem liczby mieszkańców, rozwojem publicznego i prywatnego transportu elektrycznego, wzrostem liczby obiektów typu data center czy rozwiązań chmurowych. Dlatego Stoen Operator, odpowiedzialny za dostawy energii elektrycznej w Warszawie, realizuje długofalową strategię rozwoju należącej do niego infrastruktury energetycznej.
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicach
W Katowicach, na terenach po byłej kopalni węgla kamiennego Wieczorek w Nikiszowcu, realizowany jest jeden z najbardziej ambitnych projektów transformacyjnych w Polsce i największa inwestycja w historii Katowic - budowa Hubu gamingowo-technologicznego. Dzięki dobrej współpracy samorządu Katowic z Województwem Śląskim i Komisją Europejską, miasto podpisało aneks do umowy na dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich zwiększający je do kwoty ponad 402,9 mln zł.
 Pociągi powrócą na linię kolejową z Kartuz do Lęborka – z myślą o podróżnych i elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powrócą na linię kolejową z Kartuz do Lęborka – z myślą o podróżnych i elektrowni jądrowej
Pociągi powrócą na linię kolejową z Kartuz do Lęborka. Zmodernizowana trasa będzie również alternatywnym połączeniem do planowanej elektrowni jądrowej Lubiatowo – Kopalino. Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na realizację inwestycji, która zwiększy dostęp do kolei na Pomorzu oraz przyczyni się do bezpieczeństwa energetycznego kraju. Zakończenie zadania wartego ponad 508 mln zł netto planowane jest w 2028 r.
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskim
Do Wojewody Lubelskiego złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka Izbica - Zamość Sitaniec. To ważny krok w kierunku budowy pierwszego z fragmentów drogi ekspresowej S17 z Piask do Zamościa. W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złoży takie wnioski dla kolejnych dwóch odcinków tej trasy.
Rozpoczyna się modernizacja Hali Gwardii – jest umowa w formule PPP [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się modernizacja Hali Gwardii – jest umowa w formule PPP [WIZUALIZACJE]
Legendarny budynek Hali Gwardii będzie zrewitalizowany. Miasto st. Warszawa podpisało umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym z firmą CBR Events na modernizację zabytkowego obiektu. Cała inwestycja ma się zakończyć w 2029 roku. To kolejny ważny punkt w realizacji Nowego Centrum Warszawy.
Warszawa inwestuje w sport i rekreację. Nowe obiekty i modernizacje w 2026 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa inwestuje w sport i rekreację. Nowe obiekty i modernizacje w 2026 roku
W budżecie m.st. Warszawy na 2026 rok i lata kolejne zabezpieczono środki na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Wśród projektów znajdują się modernizacja Ośrodka Namysłowska, budowa pływalni przy ul. Ostródzkiej, hali sportowej przy ul. Wawelskiej (SKRA) i toru łyżwiarskiego Stegny. Dzięki inwestycjom mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas blisko domu, w nowoczesnych i bezpiecznych obiektach.
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportuartykuł
Pokaż artykuł
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportu
Rok przyspieszenia w energetyce wchodzi w kluczową fazę. Rozpoczęła się rozbudowa gdańskiego Naftoportu - obiektu o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego. W terminalu, który służy importowi ropy naftowej i paliw powstanie nowe stanowisko przeładunkowe „W”, które wzmocni zdolności operacyjne Naftoportu. Inwestycja wpłynie na większą przepustowość, wyższą odporność systemu energetycznego oraz będzie dodatkowym impulsem rozwojowym dla gospodarki. O jej znaczeniu mówili dziś w Gdańsku Minister Energii Miłosz Motyka oraz Wojciech Wrochna, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
Powstające pod Warszawą Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich wkracza w kluczową fazę realizacji [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstające pod Warszawą Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich wkracza w kluczową fazę realizacji [WIZUALIZACJE]
Powstające pod Warszawą Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich wkracza w kluczową fazę realizacji. Inwestor, firma PROFBUD uzyskała prawomocne i ostateczne pozwolenie na budowę 8 budynków dzielnicy „Paryż” w swojej flagowej inwestycji Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich.
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniem
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter.
Budowa drugiej wielkiej morskiej farmy wiatrowej ORLENU coraz bliżej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drugiej wielkiej morskiej farmy wiatrowej ORLENU coraz bliżej [FILM]
ORLEN wykonał kolejny krok na drodze do budowy silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Projekt Baltic East otrzymał wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla morskiej farmy wiatrowej. Jej moc zainstalowana sięgnie ok. 1 GW. Tym samym zasili ona czystą energią ponad 1,25 mln gospodarstw domowych.
Momentum Leisure rozpoczyna budowę parku rozrywki w Gliwicach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Momentum Leisure rozpoczyna budowę parku rozrywki w Gliwicach [WIZUALIZACJE]
Momentum Leisure, holenderski deweloper stojący za sukcesem polskich parków tematycznych Majaland, oficjalnie rozpoczął budowę swojego czwartego parku rozrywki w kraju. Nowy obiekt powstanie w Gliwicach, w południowej Polsce. Inwestycja, warta ponad 50 milionów euro, stanowi kolejny ważny krok w strategii ekspansji spółki w Europie Środkowo-Wschodniej.
Druga farma wiatrowa ORLENU coraz bliżej. Jest decyzja środowiskowa dla Baltic Eastartykuł
Pokaż artykuł
Druga farma wiatrowa ORLENU coraz bliżej. Jest decyzja środowiskowa dla Baltic East
ORLEN wykonał kolejny krok na drodze do budowy silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Projekt Baltic East otrzymał wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla morskiej farmy wiatrowej. Jej moc zainstalowana sięgnie ok. 1 GW. Tym samym zasili ona czystą energią ponad 1,25 mln gospodarstw domowych.
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniem
Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter. W poniedziałek wmurowany został kamień węgielny pod tę wartą 1,5 miliarda złotych inwestycję.
Qemetica z PreZero zrealizują w Polsce wielką inwestycję za 1,5 mld złotych netto!artykuł
Pokaż artykuł
Qemetica z PreZero zrealizują w Polsce wielką inwestycję za 1,5 mld złotych netto!
Szykuje się nowa, wielka inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim. QEMETICA wybrała PreZero jako partnera do rozwoju strategicznej inwestycji – projektu budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów (ITPO) w Inowrocławiu. W ramach Project Development Agreement PreZero wnosi swoje wieloletnie doświadczenie w gospodarowaniu odpadami komunalnymi i przemysłowymi oraz w prowadzeniu instalacji termicznego przekształcania odpadów, a także zapewnia dostęp do stabilnego strumienia paliwa niezbędnego do funkcjonowania przyszłej instalacji.
Poszerzenie autostrady A2 Łódź – Warszawa coraz bliższeartykuł
Pokaż artykuł
Poszerzenie autostrady A2 Łódź – Warszawa coraz bliższe
Do Wojewody Łódzkiego i Wojewody Mazowieckiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na poszerzenie autostrady A2 Łódź – Warszawa o dodatkowe pasy ruchu. Docelowo A2 będzie miała po trzy pasy w obu kierunkach na odcinku od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków i po cztery pasy od węzła Pruszków do węzła Konotopa. W przyszłym roku, po uzyskaniu decyzji ZRID, Dyrekcja ogłosi przetargi na rozbudowę trasy.
Pod Warszawą powstanie centrum badawczo-rozwojowe i produkcyjne Markem-Imaje i Solaris Laserartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie centrum badawczo-rozwojowe i produkcyjne Markem-Imaje i Solaris Laser
W aglomeracji warszawskiej powstanie kolejne centrum badawczo-rozwojowe. Tym razem w Kajetanach (gmina Nadarzyn), w powiecie pruszkowskim. Swoją inwestycję zrealizuje firma Markem-Imaje, producent innowacyjnych systemów laserowych dla przemysłu. Powstaną nowe miejsca pracy.
Rusza realizacja przedostatniego odcinka S19 Via Carpatia w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja przedostatniego odcinka S19 Via Carpatia w woj. podkarpackim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na projekt i budowę ponad 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lutczą a Domaradzem. To przedostatni odcinek szlaku Via Carpatia w województwie podkarpackim, który wchodzi w fazę realizacji. Jego częścią jest blisko kilometrowy tunel. Wykonawcą prac będzie firma Kolin Inşaat Turizm Sanayi ve Ticaret a wartość umowy to 1 416 239 220 zł.
REKLAMA